Jdi na obsah Jdi na menu

Pohár STK Zbraslavec 2010 - XVI. ročník
Hráno v sobotu 3. 7. 2010 na hřišti Pod kaštany, hrací doba 2x20min., o 3.místo 2x15. Počasí – skoro jasno, bezvětří, teplota asi 28°C.
     Partneři a sponzoři akce:
Obec Zbraslavec, Pivovar Černá hora, Pila Radim Křepela, Truhlářství Petr Křepela, TGA, Pohostinství Zbraslavec

Výsledky:
zápas1-sk. A: Újezd - Rudka 0:1(0:0) branka: Šmerda J.
Ne příliš atraktivní, takticky vedený zápas, v němž se nakonec radovali asi zaslouženě Rudečtí.
z.2-sk.B: Zbraslavec - Vema 4:0(2:0) br. 4 Doležel J.
po rychlém gólu se domácí uklidnili a soupeři, který se evidentně teprve aklimatizoval na zdejší podmínky, nedali žádnou šanci na zvrat. Skvělou produktivitu předvedl Honza, který asi z pěti šancí čtyřikrát skóroval. Soupeř měl jen jednu gólovou až v samém závěru, ale jeden z arabských hráčů po kličce Kubovi netrefil z úhlu prázdnou bránu.
z.3-sk.A: Dýmky - Újezd 6:2 br.: 3 Lepka, Zeman, Krška, Haničinec J.– Záboj, Bednář
Za jednoznačným průběhem zápasu stála technická a rychlá hra Dýmek, které soupeře jasně přehráli a zaznamenali několik opravdu pěkných branek.
z.4-sk.B: Vema - Drnovice 2:3(1:1) Nowak L., Ahmed – Jonáš, Páral M., Komárek
Ani zlepšený výkon futsalistů na bodový zisk nestačil. Drnovice dvakrát dotáhli vedení soupeře a po nevyužití několika svých šancí nakonec přece jen o vítězství rozhodli střelou z dálky asi dvě tři minuty před koncem.
z.5-sk.A: Rudka - Dýmky 3:2(1:1), br.: Ducháček, Šmerda J., Loukota I. – Jonáš, Zeman
v obvykle ostrém boji o finále rozhodly dvě branky vstřelené ve druhé půli během asi dvou minut, na které stihli Dýmky odpovědět pouze jednou, což k potřebné remíze nestačilo.
z.6-sk.B: Drnovice – Zbraslavec 3:2(0:2) br.: 3 Haničinec J. - 2 Doležel J.
Po zaslouženém dvougólovém vedení směřoval domácí tým suverénně k finále, mrzet mohlo ještě neproměněné přečíslení, které zakončil Luboš střelou do břevna. Ale tři střely z dálky z druhé půlky vše překazily (první z nich z přímáku prošla zdí). V závěru ještě dvě šance k vyrovnání překonáním výborného Jana Španěla neskončily, tvrdou střel u Honzy dokonce efektně vyhlavičkoval. To jsme s bohorovností nezvládliL.

0

z.7-o 3. místo: Dýmky - Zbraslavec 2:1 (1:0) br. Lepka, Zeman – Doležel J.
Ve špatném prvním poločase, kdy jsme se štěstím ubránili několik závarů před vlastní bránou, ale soupeř se přece jen ujal vedení. V lepším druhém poločase jsem nezvládl zakončení v jasné šanci, ale nemrzelo to dlouho, neboť za chvíli po pěkné akci, když s chladnou hlavou obešel i brankáře a dával do prázdné, vyrovnal kdo jiný než náš David Villa alias Honza. Chvíli před koncem přišlo zranění mladého Davida Kršky, kterého tvrdším zákrokem nenechal projít Tomáš, což věříme že nebude nic vážného. Zanedlouho soupeř toto jakoby potrestal, když na tečovanou střelu z dálky nestihl Kuba zareagovat. Štěstí nám ani pak nepřálo, neboť Honza ještě trefil tyčku a v samém závěru ještě netrefil v další šanci dobře balón.
z.8-finále: Rudka - Drnovice 2:3(0:0) br. Páral M., Komárek, Haničinec – Loukota I., Zámek A.
zápas skončil opět neuvěřitelným obratem, když nejprve šla Rudka jasně za vítězstvím a za stavu 2:0 už na pohár skoro sahala, ovšem Drnovice i ve třetím zápase v řadě dokázali zápas otočit (!!!) a mohli tak slavit třetí výhru v historii turnaje (po děleném prvenství v roce 1997 a výhře 1999):-).

Individuální ocenění:
nejlepší brankář – Jan Španěl (Drnovice), nejlepší střelec: Jan Doležel (Zbraslavec) 7 br., nejlepší hráč Alois Zeman (Dýmky), nejlepší mladý hráč David Krška (Dýmky).

Sestavy:
Orel Drnovice: 1 Jan Španěl – 2 Vlastimil Borek, 3 Jan Borek, 4 Jaromír Komárek, 8 Aleš Komprda, 9 Martin Haničinec, 10 Tomáš Opluštil, 12 Martin Blažek, 14 Michal Páral, 15 Pavel Jonáš
HRK Rudka: 1 Petr Pavel – 2 Vlastimil Šmerda, 4 Ivo Loukota, 5 Vratko Kuruc, 6 Petr Loukota , 9 Aleš Zámek, 12 Jaroslav Šmerda, 13 Josef Banya, 14 Ondřej Ducháček, 15 Radek Bouzek, 16 Pavel Řehoř
Dýmky Krška: 1 Karel Stehlík – 4 Radek Jonáš, 5 Petr Lepka, 6 David Krška, 7 Karel Doležal, 8 Jan Haničinec, 9 Alois Zeman
Zbraslavec: 30 Petr Kubíček – 8 Zdeněk Křepela (2. a 3. zápas), 10 Petr Krása ml., 11 Radek Jonáš, 17 Tomáš Tenora, 21 Pavel Doležel, 36 Jiří Křepela, 60 Lubomír Křepela (2. a 3. zápas), 66 Jan Doležel
Vema Futsal: 1 Radek Poslušný – 2 Mustafa „II“, 3 Ahmed, 5 Mirek Jadrný, 6 Lukáš Nowak, 7 Roman Nowak, 8 Mustapha Aboulaiche, 13 Vlastimil Halma (1.záp.) Zdeněk Vilt (2.záp.), 15 Roman Hrstka,
KMK Újezd: 1 Jan Záboj – 3 Jiří Bednář, 4 Daniel Všianský, 5 Oliver Kuruc, 6 Martin Vodák, 7 Karel Pravec, 8 Tomáš Záboj, 9 Karel Truhlář, 10 Ondřej Loukota, 11 Petr Doskočil