Jdi na obsah Jdi na menu

Pohár STK Zbraslavec 2012 - XVIII. ročník
Hráno ve čtvrtek 5. 7. na hřišti Pod kaštany, hrací doba 2x20min., o 3.místo 2x15, o 5. m. 2x10‘. Počasí – jasno, teplota asi 30°C.
     Partneři a sponzoři akce:
Obec Zbraslavec, Pivovar Černá hora, TGA s.r.o., Pila Radim Křepela, Truhlářství Petr Křepela

Výsledky:
zápas1-sk. A: Šošůvka - Drnovice 3:3 branky: Sehnal 2, Nečas - Haničinec M. 3
Nováček turnaje ze Šošůvky ve druhé půlce dlouho urputně bránil jednobrankové vedení. Drnovičtí měli velký tlak, dvakrát nastřelili tyčku. Vyrovnali nakonec až v poslední minutě, když předtím vhazovali aut, který podle všeho měl rozehrát soupeř. Takže následovala trocha emocí hned v úvodu dne.
z.2-sk.B: Dýmky Krška - Zbraslavec 1:0(1:0) br. Fojt Z.
Vyrovnaný zápas rozhodl jeden vydařený protiútok Dýmek po standartce na druhé straně hřiště. Domácí dnes nehráli dobře, což platilo i při zakončení při těch několika šancích, které měli.
z.3-sk.A: Kunštát - Šošůvka 7:3(2:2) br.: Boček, Sojka, Juránek, Šváb, Pisařík, Prudil, Loukota – Manoušek, Sehnal, Nečas
Kunštát se rozehrával jen pozvolna. Především nezvyklá okénka v obraně, která šikovní Šošůvečtí dokázali využít, udržela zápas otevřený až do poločasu. Ve druhém už Kunštát unaveného soupeře převálcoval.
z.4-sk.B: Lhota u Lysic - Dýmky 3:2 (2:1) br.:Španěl 2, Navrátil – Blaha, Adamec
Dýmky bojovali a dlouho s favoritem drželi krok. Ujali se vedení a ve druhé půlce ještě vyrovnali, ale Lhota si pak vypracovala dostatek šancí a jednu z nich i proměnila ve vítěznou branku.
z.5-sk.A: Drnovice - Kunštát 2:2 br.: Haničinec M., Skoček – Loukota, Šváb
Kunštát začal dobře a když se ujal vedení vypadalo to na bezproblémový postup do finále. Drnovice však manko stáhli a v závěru ještě notně sahali po vítězství, které by posunulo do finále je. Ale gólová šance v poslední minutě k jejich lítosti změnu stavu nepřinesla.
z.6-sk.B: Zbraslavec - Lhota u L. 0:7(0:2) br.: Navrátil 3, Setnička 2, Měcháček, Španěl
Do finále ještě mohly postoupit oba týmy, ale jak se brzy ukázalo pro jeden z nich to byl pouhý sen. Lhota hrála nejvíc ze všeho zkušeně. Jednoduše domácím ukázala při v zakončení svých akcí, hlavně ve druhém poločase, jak se má hrát fotbal.

0

z.7-o 3. místo: Drnovice - Dýmky 2:7 br.: Skoček, vlastní – Lepka 4, Crhák 2, Blaha
Dýmky si došly pro výhru naprosto suverénně a naznačily tak něco o porovnání síly obou skupin. Petr Lepka zaznamenal hned po pár minutách čistý hattrick, což bylo tentokrát nad síly Drnovické ofenzívy.
z.8-o 5. místo: Šošůvka - Zbraslavec 1:3(0:1) br. Müller – Jonáš M., Vilt, Doležel P.
Domácí se přeci jen dočkali, ač to opět při úvodních nevyužitých šancích nevypadalo vůbec hezky. Až důrazný Martin Jonáš využil chyby soupeřovy obrany. Když přidala druhý gól posila od Kolína, Šošůvečtí už v sobě nenašli dostatek sil pro otočení zápasu.
z.9-finále: Kunštát - Lhota u Lysic 1:3 (0:0) br. Boček – Měcháček 2, Španěl
Stejné finálové obsazení jako loni přineslo i podobný obrázek hry. Kunštát spoléhající se více na defenzívu nedokázal celých 40 ubránit útoky soupeře a tak opět odešel poražen.

Individuální ocenění: nejlepší brankář – Petr Pavel (Kunštát), nejlepší střelec: Tomáš Navrátil (Lhota) 4 góly (po dodatečném penaltovém rozstřelu), nejlepší hráč Ondřej Španěl (Lhota).

Sestavy:
Šošůvka: Luboš Bezděk – 4 Martin Pivoda, 7 Petr Doležel, 8 Jiří Obalil, 9 Luděk Sehnal, 11 Radim Manoušek, 12 Pavel Nečas, 13 Martin Müller
Drnovice: Zdeněk Provazník – 2 Jan Haničinec, 4 Jaromír Komárek, 7 Michal Skoček, 8 Aleš Komprda, 9 Martin Haničinec, 10 Tomáš Opluštil, 11 Tomáš Kubala, 12 Pavel Bednář, 16 Vítězslav Brandtner
Dýmky Krška: Radim Polák – 3 Petr Crhák, 4 Karel Krška, 5 Roman Dvořáček, 6 Filip Adamec, 7 Pavel Blaha, 8 Zdeněk Fojt, 9 Petr Lepka
Zbraslavec: 30 Petr Kubíček – 2 Martin Jonáš, 4 Milan Kopecký, 8 Zdeněk Vilt, 10 Jan Doležel, 11 Pavel Doležel, 17 Tomáš Tenora, 21 Radim Křepela, 36 Jiří Křepela, 60 Martin Novotný, 66 Petr Krása ml.
Kunštát: Petr Pavel – 2 Miloš Šmerda, 4 Marek Pisařík, 5 Tomáš Prudil, 6 Jan Sojka, 8 Jan Juránek, 9 Radek Bouzek, 10 Ivo Loukota, 11 Josef Banya, 12 Vítězslav Boček, 15 Pavel Šváb
Lhota u Lysic: Erik Mihola – 3 Tomáš Navrátil, 4 Radek Jonáš, 5 Petr Setnička,  8 Pavel Jonáš, 10 Ladislav Měcháček, 12 Jan Setnička, 14 Ondřej Španěl