Jdi na obsah Jdi na menu

Liebherr 2007 World Table Tennis Championships Zagreb

Moje malé ohlédnutí…

V pátek večer jsem víceméně náhodně v televizi sledoval záznam posledního osmifinálového  zápasu  mužské dvouhry, hráli proti sobě dva Číňani Chen Qi [čen ši] a Hao Shuai. Oba vypadali mladě, hráli levou rukou a drželi pálku evropsky (jestli se to tak obecně označuje?). Viděl jsem to od druhého setu, ale až během čtvrtého sem se začal orientovat kterej je kterej , kdo tedy vede, podává a tak. Od pohledu mi přišlo že to asi ti nejšpičkovější hráči nebudou, ale dost možná svoji roli hrála nervozita a vědomí znalosti soupeřů navzájem, prostě důležitý zápas. Výměny byly sice hodně rychlé, hra mi chvílemi připomínala tenis - když se posílali z jedné strany na druhou, jindy zas badminton – když po zkrácení za síťku následoval prudký dlouhý úder, ale často výměny končily nevynucenou chybou útočícího hráče. Takže to bylo jednak úplně jiné než co je k vidění v okresním přeboru, ale v zásadě také hodně podobné. A navíc to byl velmi vyrovnaný zápas, jen pro dokreslení přiblížím průběh – když Chen prohrával na sety 1-2 otočil následující dvě koncovky vždy z nepříznivého stavu 7-10 k zisku obou setů! Úplně stejně prohrával i v koncovce šestého setu, ale tentokrát stáhl pouze na 9-10 a další výměnu ztratil, když míček tečovaný páskou skončil za stolem. No a nakonec prohrál o dva body i závěrečný set. Dost zajímavý zápas i pro nepříznivce čínských borců, což teď už tak úplně neplatí, a přežít se dal i ten německý komentářJ.

Obrazek

V neděli bylo na pořadu finále, že se v něm střetli další dva Číňani asi nepřekvapí, byli to taky první dva nasazení hráči. Viděl jsem jen asi závěrečný dva sety, ale tam už bylo vidět že to je špička. Hráli jednička, podle vzhledu veterán, Ma Lin a mladší Wang Liqin. Prvně jmenovaný vedl 3-1 na sety a v pátým 7-1! (což sem se až zpětně dočetl) Ale pak mu evidentně došly síly, nevím jak prohrál ten pátý set, ale v těch dvou posledních to bylo zřejmé. Bránil se co mu síly stačily, ale právě o tom to bylo… Takže příště určitě sledujte MS. p.s. Čína určitě nezklame.

Obrazek

Výsledky závěrečných kol dvouhry mužů:

Čtvrtfinále 26/5/2007 :

MA Lin (CHN) - SAMSONOV Vladimir (BLR) 4-1 (11-9,11-7,12-10,9-11,11-6)

JOO Se Hyuk (KOR) - WANG Hao (CHN) 0-4 (4-11,9-11,3-11,3-11)

BOLL Timo (GER) - RYU Seung Min (KOR) 0-4 (9-11,7-11,3-11,12-14)

HAO Shuai (CHN) - WANG Liqin (CHN) 0-4 (7-11,5-11,8-11,8-11)

Semifinále 27/5/2007 :

MA Lin (CHN) - WANG Hao (CHN) 4-2 (6-11,11-9,12-10,4-11,11-9,11-6)

RYU Seung Min KOR - WANG Liqin (CHN) 3-4 (11-6,3-11,7-11,16-14,6-11,12-10,7-11)

Finále 27/5/2007 :

MA Lin CHN - WANG Liqin 3-4 (11-4,11-8,5-11,11-4,9-11,8-11,6-11)

No a jako bonus na závěr zde mám dvě ukázky ze zmiňovaného finále – není to sice výměna co ji ukazovali v pondělí na Nově jako Borec na konec, ale je to ze stejného zápasu…

video 1(formát ASF, 1,8MB)         video 2(formát ASF, 2,4MB)

Co mi není úplně jasný - proč jsou ti Číňani tak dobří? Kdyby někdo věděl čím to, ať to objasní nejen pro mě tady dole v komentářích ;) Ď