Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019-20 Efko

20. 12. 2019

Zbraslavec F - Regionální soutěž I. třídy - 2019/20

1.kolo

st 16.10. 19:00

d OREL VÍSKY A

5:13

Křepela T 0:4, Jonáš P 1:3, Křepela J 2:2, Švancara 1:3, Švancara-Křepela J 1:0

Hosté: Šlesinger Jan 4:0, Čapka Libor 3:1, Učeň Jan 3:1, Synek Karel 2:2, sety 25:43, vývoj skóre: 1:1, 2:4, 2:8, 4:10, 5:13, diváci 3.

Efko po administrativním postupu čeká letos náročná sezóna co do ambic na umístění v tabulce, což ukázalo hned první kolo. Naskočil jsem spolu se Slávou za nemocného Marka a na odpolední šichtě jsoucí Věrču. Přivítali jsme loni sedmý celek tabulky, což jsem se od nich dověděl až po zápase, což jen potvrdilo, že je nebylo radno podcenit. Loni jsme je sice s éčkem porazili 13:5, ovšem já uhrál jen 2 body. Začali jsme ještě dobře, jednou v pěti setech vyhranou čtyřhrou. V prvním kole dvouher jsem však vyhrál pouze já (jaký rozdíl oproti loňsku), no a ve druhém ani to! Čímž bylo prakticky rozhodnuto. Dva naši si pak sice uhráli aspoň čestný bod, ale to už na naší prohře moc nezměnilo. Jinak na sobě cítím začátek sezóny, to jest nijak velkou herní jistotu. K tomu lepšímu mohu alespoň říct, že dnes jsem přesto porazil všechny soupeřovy hráče, dva ve dvouhře, zbylé ve čtyřhře:-).

2.kolo

st 23.10.

v SHARKS ŠTĚCHOV A

8:10

Krása M 2:2, Švancara 4:0, Křepela T 0:4, Křepelová V 1:3, Krása-Švancara 1:0

Domácí: Křelina Adam 1:3, Navrátil Milan st. 3:1, Křelina Jaroslav 2:2, Dolníček Petr 2:0, Sedláček Jiří 1:1, sety 36:263, vývoj skóre: 1:1, 3:3, 5:5, 7:7, 10:8.

Efko odehrálo podle průběhu zajímavé utkání, v němž nechybělo mnoho k poměrně nečekané remíze. Tři naši dokázali využít prý aktuální slabší formy soupeřovy jedničky, aby jej porazili, což se jim třeba loni ještě o soutěž níže nezdařilo, no ale v konečném účtování ani toto na remízu nestačilo. Za vyzdvihnutí stojí účet Jakuba, který ve dvouhrách prohrál pouhé dva sety. Takže jen tak dál. Jo a taky sem zaslechl zmínku, že se povel prohrát zápas při vedení 2:0 na sety a 10:2 ve třetím. Stalo se to naší nejméně soutěžně zkušené hráčce, no ale řekl bych, že se to klidně může stát kdekomu. Takže bacha na to, resp. pokud se stát slavným, tak ne takto;-).

3.kolo

ne 3.11. 10:00

d TJ SOKOL BOŘITOV C

6:12

Krása M 3:1, Křepelová V 0:4, Křepela T 0:4, Švancara J 3:1, čtyřhry 0:2

Hosté: Polák Josef 2:2, Mareček Petr 3:1, Schiffneder Pavel 3:1, Blažek Rudolf 2:2, sety 23:43, vývoj skóre: 0:2, 2:4, 4:6, 4:10, 6:12, diváci 3.

Efko v obvyklé "mládežnické" sestavě přivítalo naopak zkušené borce Bořitova, kteří přijeli v nejsilnější sestavě. Co se výsledky týče byly karty rozdány celkem jasně, a to zda Marek s Jakubem dokáží vyhrát všechny své zápasy, aby družstvo mělo naději něco uhrát. Toto začalo nevycházet ve čtyřhrách, kterou oba spolu zmínění poté co dotáhli ztrátu dvou setů, v pátém prohráli 9. Ve dvouhrách se našim všem našim také nevedlo nejlépe, přestože se všichni snažili, což je jistě dobrá zpráva, no na body to vždy nestačilo, neb k nim je třeba předvést ještě něco navíc;-). Soupeřovi hráči byli vyrovnaní a žádný se nedal porazit snadno, jak i naši poznali, když Jakub i Marek nejednou prohrávali 0:2 na sety, aby aspoň jednou oba ještě dokázali zápas vyhrát. Myslím že to byl (či může být) kvalitní příspěvek pro herní rozvoj všech našich. Efko je po třech dosavadních prohrách poslední.

4.kolo

st 6.11. 18:00

(d)v TJ VODĚRADY B

3:15

Švancara 2:2, Krása M 0:4, Křepelová V 0:4, Křepela T 1:3, čtyřhry 0:2

Hráno ve Vod., v zápise hosté: Kotouček Lukáš 3:0, Šmerda Pavel 3:1, Opluštil Roman 3:1, Švancarová Markéta 4:0, Klimeš Richard 0:1, sety 13:50, vývoj skóre: 0:2, 0:6, 0:10, 1:13, 3:15.

Efko nemělo příliš šancí a jak se ukázalo, tak s výkonem jaký předvedli, tak prakticky žádné, tedy resp. co se týče prokázání dosud získaných dovedností, tak jich tentokrát bylo opravdu poskrovnu. No nic, tak zase příště a snad lépe;-).

5.kolo

po 18.11. 19:00

v KST BLANSKO F

4:14

Krása M 2:2, Charvát 1:3, Křepela T 0:4, Křepelová V 1:3, čtyřhry 0:2

Domácí: Novohradská Karolína 4:0, Běluša Ondřej 3:1, Mazalová Kristýna 1:1, Mazal Antonín 4:0, Bejrová Nikol 0:2, sety 47:20, vývoj skóre: 2:0, 6:0, 8:2, 11:3, 14:4.

Efko si jelo pro další zkušenosti. Tentokrát nikoli však proti zkušenějším borcům, ale proti nadějím nejlepšího okresního celku. Za domácí nastoupili krom staršího Mazala čtyři teenageři-patnácti a čtrnáctiletí. Efko posílil čerstvě na soupisku dopsaný Ruda, který to přes jím uváděné setrvávající potíže s koleny bez pincu dlouho nevydržel. Ruda s Markem nakonec uhráli vícero setů a také několik bodů, jeden přidala ještě Věrča v pětisetovém dívčím souboji v posledním kole. Efko zůstává s bilancí pěti proher poslední.

6.kolo

ne 24.11. 15:30

d TJ KUNIČKY A

12:6

Krása M 3:1, Švancara 2:2, Křepela J 3:1, Charvát 3:1, Charvát-Křepela 1:0

Hosté: Maňoušek Petr 0:4, Skoták Jiří 0:4, Karandyszewský David 2:2, Karandyszewský Jaroslav 3:1, sety 42:28, vývoj skóre: 1:1, 5:1, 7:3, 10:4, 12:6, diváků 5.

Efko přivítalo třetí celek tabulky, který dosud všech pět utkání dokázal vyhrát, především díky vyrovnanosti jejich hráčů, když povětšinou uhráli každý minimálně dva body. Hostům však chyběl jeden hráč základu a druhý se necítil zdravotně zrovna nejlíp, což jim jejich plány jistě nabouralo. Nám chyběla Věrka a nedostavil se i Tomáš, takže byl povolán Ruda a jako náhradník jsem musel zaskočit i já, což bylo v plánu až případně v průběhu utkání při příznivě se vyvíjejícím stavu. Čili efko nastoupilo v letos nejsilnější sestavě. No, jednotlivé zápasy byly celkem vyrovnané, sety končily často těsnými koncovkami, což není tolik nezvyklé jako to, že většinu jsme jich vyhrávali my. Mě se hrálo dobře, zkoušel jsem si, co jsem potřeboval a poměrně to i mělo úspěch. Možná kluci museli vít bojovat než brousit techniku, ale snažili se, co to šlo. Aspoň Ruda s Markem viditelně, Jakub to měl těžší, jelikož bez dostatečného pohybu, který nelze nahradit potřebnými zkušenostmi jde všechno jen ztěžka, ne-li vůbec;-). Myslím, že zažít si tyto pocity je k nezaplacení, teď jde o to si je přebrat, poučit se, atd. Efko se v tabulce posunulo na předposlední příčku. Hurá!:-)

7.kolo

ne 1.12. 9:00

v TJ SOKOL PETROVICE C

0:18

Jonáš 0:4, Just 0:4, Křepelová 0:4, Křepela T 3:1, čtyřhry 0:2

Domácí: Foit Miroslav 4:0, Paulík Vladimír 4:0, Skácel Karel 4:0, Švach Jiří 4:0, sety 42:28, vývoj skóre: 18:0.

Efko čekal vedoucí celek soutěže, který stejně jako druhé Voděrady B dosud neztratil bod. Dodat můžu jen to, že není nejchytřejší domlouvat dvě utkání, třebaže spolu s déčkem, ve stejný čas a ještě v neděli ráno, to se pak může klidně stát cokoli. Efko tyto nepříznivé okolnosti musí nějak strpět a příště vyrazit do boje znovu a vůbec...

8.kolo

ne 8.12. 16:00

d TJ SOKOL KŘETÍN D

16:2

Charvát 3:0, Švancara 4:0, Křepela J 2:0, Krása M 4:0, Křepela T 1:1, čtyřhry 2:0

Hosté: Winkler Adam 1:3, Slezák Martin 0:4, Pelíšek Tomáš 0:3, Bačovský Vojtěch 0:4, WO 1:0, sety 48:17, vývoj skóre: 2:0, 6:0, 10:0, 12:2, 16:2, diváků až 7.

Efko hrálo s posledním celkem tabulky, kterému chyběl jeden hráč základu. Na naší straně chyběla Věra, kterou zastoupil Ruda a Laďa vyžadoval, abych hrál i já, alespoň v začátku místo Tomáše. Ani bez této změny bysme dnes o výhru nepřišli, přestože Marek s Jakubem několik zápasů vyhráli jen horko těžko v pěti setech. Efko se po povinné výhře posunulo na desáté místo.

9.kolo

11.-12.1.2020

v OREL BOSKOVICE C

 

10.kolo

18.-19.1.

d LETOKRUH SVČ LETOVICE B

 

11.kolo

25.-26.1.

v KST KUNŠTÁT D

 

12.kolo

8.-9.2.

 

 

13.kolo

15.-16.2.

 

 

14.kolo

21.-22.2.

 

 

15.kolo

7.-8.3.

 

 

16.kolo

14.-15.3.

 

 

Tabulka soutěže - odkaz na STIS zde.