Jdi na obsah Jdi na menu
 


13.2.2011-KSII: Zbraslavec_A-Oltec_Brno_A

    V šestnáctém kole nastoupilo áčko v neděli dopoledne doma proti vedoucímu celku soutěže Oltecu Brno. Oproti sobotnímu zápasu Petra v sestavě nahradil Luboš Křepela.

Naši začali s obrovskou chutí. Ve čtyřhrách Radim s Lubošem B. opět vyhráli, když porazili Dědka s Novotným 3:1. Martin hrál s Lubošem K. proti velezkušené dvojici Pelikán-Galanda a po dvou setech byl stav srovnaný, našim obranářský styl soupeře vyhovoval a v zápase bylo k vidění několik vskutku parádních výměn. O výsledku rozhodly dvě koncovky setů, ve kterých naši bohužel přeci jen udělali o několik chyb víc než soupeř. Úvodní dvě dvouhry přinesly další díl ojedinělé podívané a plnou měrou se o ni zasloužili všichni jejich účastníci. Radim hrál proti Pelikánovi a nejprve dokázal otočit nepříznivý stav v koncovce prvního setu. Druhý získal opět těsně a po prohraném třetím, ve čtvrtém zase o dva body vyhrál. Luboš B. hrál s Galandem a vyhraným třetím setem snížil jejich stav na 1:2 ve svůj neprospěch, čtvrtý byl opravdovým bojem, který skončil až 18:16, bohužel vítězně pro hostujícího hráče. Martin začal také velmi dobře a s Dědkem vyhrál první dva sety. Soupeř se však nevzdal a zápas nakonec otočil. Luboš K. nezačal v takovém stylu v jakém končil čtyřhru, ve které předváděl téměř neskutečný údery. A proti Novotnému prohrál dva sety o dva body a celkově 0:3. Další tři zápasy hosté vyhráli 3:1, čímž se dostali do velkého trháku, vedli 7:2. Pak ovšem vyhrál Radim nad Novotným 3:2, když nejprve ztratil dvousetové vedení, ale pátý v koncovce zvládl. Soupeřův osmý bod zaznamenal Pelikán, když bez větších problému zdolal Martina 3:0. Další dva zápasy tak už mohly rozhodnout o naší porážce. Souběžně hrál Luboš K. proti Galandovi a Radim proti Dědkovi. Luboš vedl 2:1 na sety a Radim vyhrál třetí a čtvrtý set čímž vyrovnal poměr setů na 2:2 . V obou zápasech rozhodly páté sety a v nich o dva body v obou případech vyhráli hosté. Opět rozhodlo tak málo. Co jsou to dva míčky? V celém utkání hráli všichni kluci docela dobře, bylo na nich vidět mnohem větší nasazení než v zápase s Boskovicemi o den dříve. A na to se moc pěkně dívá. Na soupeře ani to ale nestačilo. Oltec předvedl dobrou hru a potvrdil že jejich letošní výsledky nejsou náhodné.
Výsledek 16.kola: Zbraslavec A – Oltec Brno A 3:10, sady 30:34.body: R. Křepela 2,5/3, L. Bezděk 0,5/2, M. Cetkovský 0/3, L. Křepela 0/3 – Jan Pelikán 2,5/3, František Galanda 3,5/3, Zdeněk Dědek 3/3 Petr Novotný 1/2.