Jdi na obsah Jdi na menu

Kunčický kastrol 2010

Letošní 11. ročník se konal v sobotu 14. 8. 2010 na obvyklém místě i obvyklých dvou hřištích. Sobotní ráno bylo zatažené a chvilku i mírně pršelo, ale postupně se počasí zlepšilo až na skoro jasno, teplota byla taky hodně příjemná, takže podmínky pěkné. Na startu stálo osm družstev, opět se losovalo do dvou skupin, a nutno dodat že nám tentokrát los nadmíru přál, ovšem pořadatelé stejné nadšení nesdíleli a výměnou dvou týmů k nám šoupli loňského vítěze Šumperk, ale pořád to vypadalo dost dobře. Hrálo se na dva vítězné sety do 25 bodů, třetí do 15. První dva ze skupin postupovali do semifinále atd.

Vůbec na los jsme si letos stěžovat opravdu nemohli, proti Šumperku jsme měli hrát až poslední zápas, takže při zajištěném postupu ze skupiny už nemělo o nic jít. A když druhým soupeřem byly Holki.cz, padlo prakticky rozhodnutí o postupu hned v prvním zápase, v němž byl soupeřem Hela team. Už začátek stál zato, udrželi jsme totiž podání až do stavu 10:0, tento náskok jsme pak celkem s přehledem udrželi, v druhém setu jsme sice povětšinou prohrávali, ale koncovku jsme si pohlídali a zaslouženě tak vyhráli 2:0 (14, 23). Proti Holkám nebylo co řešit - 2:0 (5, 7) a byli jsme rázem tam, kde jsme tu už hodně dlouho nebyli, mezi nejlepšíma čtyřma. Ale zpět do reality. Šumperk letos nevypadal tak suverénně jako třeba loni, a spolu s našimi posilami jsme nemuseli být bez šancí. První set jsme ovšem přesto celkem jasně ztratili, no ale ve druhém jsme drželi vyrovnaný stav až do koncovky a dařilo se nám i v ní, až jsme druhým využitým setbolem spustili vlnu radosti s poskakováním v kruhu. Já sem se jen přidal, přišlo mi to celkem předčasný. Ve čtvrtém balónu třetího setu si Roman vyvrtnul kotník a set jsme museli dohrát v pěti, ale myslím že na výsledek mělo větší vliv, že oni přeci jen trochu zlepšili útok, my tak v tomto o něco zaostávali, nakonec jsme prohráli 1:2 (-19,24,-11). Následoval oběd, převaz kotníku a návrat na hřiště. V sestavě nahradil Romana druhý Roman. V boji o finále proti vítězi první skupiny jsme už nehráli zdaleka tak dobře jako ve druhém setu se Šumperkem a podle toho to taky dopadlo, výsledek 0:2 (-16,-17). Pak byl ještě zápas o třetí místo. Ale už to bylo jen horší, jakákoli herní kvalita už byla tatam, držel nás jen Laďa, ale sám to nemohl zvládnout. I když jsme moc chtěli, třeba když jsem ve druhém setu začínal u sítě, tak jsem se snažil koncentrovat s cílem že až pudu na podání, aby to bylo aspoň vyrovnaný, už to nešlo, stav byl 2:7. A dál to bylo už jen horší. Takže jsme prohráli 0:2 (asi -18, -7). Ve finále mi pak vyšel tip, když jsem odhadoval že si All Stars se Šumperkem poradí.

Konečné pořadí: 1. All Stars Team, 2. Šumperk, 3. Lysáci, 4. Zbraslavec, další pořadí odhadem neboť zápasy o 5.-8. místo nebyly odehrány všechny a ani nevím kdo koho porazil, takže asi takto 5. PůlŠOK, 6. Hela Team, 7. Top Mix, 8. Holki.cz

Večer tradiční sezení u bečky za hospodou a v hospodě, kde nám opět po dlouhé době zahráli Roman a Roman. Ještě ti co se účastnili na hřišti : opravdovými posilami byli Laďa a Pavla, dále tradiční složení Katka, Martina, Roman I., Roman R., Jiří K.